+48 515 505 310 info@wawakajak.pl
Best Seller
Osoba:PLN: 80
Rezerwacja
Wybór innych dat
Imię i Nazwisko*
Adres e-mail*
Termin spływu*
Ilość dni*
Uczestnicy*
Treść zapytania*
* Akceptuję Regulamin serwisu oraz Politykę Prywatności.
Proszę zaakceptować Regulamin serwisu oraz Politykę Prywatności aby kontynuuować
Ta oferta jest jeszcze niedostępna

Rezerwacja wstępna

Zapisz w Ulubionych

Adding item to wishlist requires an account

5118

Dlaczego my?

 • Najniższa cena za najlepszy sprzęt
 • Transport uczestników na spływy
 • Dbałość o klienta jak o członka rodziny

Masz pytania?

Nie krępuj się szukać odpowiedzi, czy doprecyzować
+48 515 505 310

info@wawakajak.pl

Bezpieczna płatnośc online

Płatności są bezpieczne i szyfrowane poprzez protokół SSL

rzeka Liwiec, kajaki

Spływ kajakowy – rzeka Liwiec, wypożyczenie kajaków

0
 • Dni m-ca: II i III sob, I nd
 • Grupy : 8-25 osób
 • Min Wiek : 6+
 • Trudność : 3/10
 • Odbiór z: Emilii Plater 02/ Dw. Rembertów
 • Ceny: od 80 zł

Liwiec jest lewym dopływem Bugu. Uważany za jedną z najpiękniejszych rzek polskiego niżu, w dolinie której zachowały się wysokie walory krajobrazowe, florystyczne i faunistyczne. Jego długość wynosi 142 km. Posiada dwa źródła, główne – południowe (161 m n.p.m.) położone nieopodal wsi Sobicze oraz północne znajdujące się blisko wsi Zawady. Ujście Liwca do Bugu znajduje się w Kamieńczyku, przepięknej miejscowości wypoczynkowej położonej wśród suchych, sosnowych lasów.

Główne dopływy to Stara Rzeka, Helenka, Muchawka, Kostrzyń, Czerwonka, Miedzanka oraz Osownica. Szerokie koryto i leniwy nurt każdemu umożliwiają spływy kajakowe. Rzeka Liwiec, jej dolina a zwłaszcza spływy kajakowe Liwcem to ciekawe atrakcje turystyczne Mazowsza. W roku 2010 zostały włączone do programu Natura 2000 – Ostoja Nadliwiecka. Turystyka kajakowa rozwija się tu już od kilku lat jednak mimo to nawet w szczycie sezonu można rozkoszować się ciszą.

Organizowany w dni:

II i III sobota, I niedziela – każdego miesiąca
Wyjazd o godzinie: 09:00

MIejsce zbiórki

Emilii Plater 02 przy Świętokrzyskiej/ Dw. Remebertów

Cena zawiera

 • Pojedyncze miejsce w polietylenowym kajaku 2 osobowym
 • Transport uczestników w obie strony z Warszawy (Pl. Defilad)
 • Dostarczenie kajaków i dodatków na start spływu
 • Odbiór kajaków i dodatków z miejsca zakończenia spływu
 • Wiosła lekkie aluminiowe, kapoki dla uczestników
 • Omówienie spływanego odcinka, krótki instruktaż kajakowania

Cena nie obejmuje

 • Wodoodporny worek do zabezpieczenia rzeczy (10 zł/ szt)
 • Siedzisko dziecięce do kajaka (10 zł/ szt)
 • Przewodnik na spływ/ ratownik WOPR (cena do ustalenia)
 • Możliwość zapewnienia cateringu Chefa Kuchni na koniec spływu (30 zł/ os)

Co warto zabrać na spływ

 • Nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne
 • Ciepła bluzę, kurtkę przeciwdeszczową
 • Przekąski i napoje/ wodę na czas spływu
 • Telefon w etui wodoodpornym
 • Leki jeśli ktoś choruje i wymga
Opis i charakterystyka spływu

Liwiec to aktualnie jedna z bardziej bezpiecznych rzek do kajakowania w okolicy Warszawy. Można ja zatem śmiało polecić dla rodzin z dziećmi. Proponujemy dwa warianty spływu, z dopłynięciem do Bugu lub zakończeniem jakieś 18 km przed. Płytka, szeroka rzeka o piaszczystym dnie oraz małej ilości naturalnych przeszkód stanowi idealną weekendową propozycję dla wszystkich początkujących kajakarzy.

Niegdyś zalesione okolice Liwca były ulubionymi miejscami letniskowymi Warszawy. Szczególnie połączona dawną linią kolejową Warszawa – Sankt Petersburg miejscowość Urle stanowiła wręcz mekkę działkowców ze stolicy ( w roku 1902 mieszkało tu prawie 4000 osób).

 • Wyjątkowo cenna przyrodniczo nizinna rzeka, która zachowała swój naturalny, pierwotny charakter.
 • Całkowita długość rzeki jest równa 126,2 km, a jej zlewnia liczy 2 779 km2.
 • Występują liczne, silne meandry, wyspy, wysokie skarpy i płaskie mielizny
 • Cechą charakterystyczną są duże sezonowe wahania poziomu wody
 • Latem rzeka płynie powoli, tworzy malowniczy krajobraz na całej długości swojego przepływu
 • Jest ostoją cennych, często rzadkich gatunków kręgowców i bezkręgowców
Zdjęcia rzeki
Warianty spływu (jednodniowe)

Wariant nr 1: Kalinowiec - Zawiszyn

Spływ zaczynamy w miejscowości Kalinowiec, przy trasie Wyszków – Węgrów. Spiętrzenie wody i mała elektrownia wodna sprawiają, że pierwszy odcinek spływu toczy się po płytkich, piaszczystych wodach Liwca.

Dodatkowo nieco uciążliwe zdają się być hałasy dobiegające z równolegle biegnącej DK 62, ale to tylko na początkowym etapie naszej wodnej przygody. Po chwili kierunek spływu zmienia się na południowy i wody Liwca rozszerzają się po połączeniu dwóch jego koryt, które zostały rozdzielone za Paplinem. Stare koryto praktycznie zarosło, nowe z elektrownią niesie obecnie większość wód.

Zaczynają się meandry rzeki z piaszczystymi plażami na jej zakrętach po stronie przeciwnej do głównego nurtu. Tak oto spokojnie płyniemy aż do Łochowa. Kilka zakrętów dalej po minięciu ekskluzywnego Folwarku Łochów dopływamy do ruchliwego mostu na DK50 (tranzytowej obwodnicy Warszawy). Tu przy moście kończymy spływ.

Wariant nr 2: Zawiszyn - Kamieńczyk

Tuż za Zawiszynem Liwiec to już dostojna, szeroka, ale zarazem płytka rzeka. Dosyć szybko naszym oczom ukazują się zabudowania letniskowej miejscowości Urle – perełki polskich miejscowości letniskowych na Mazowszu. Na początku XX wieku było to bardzo istotne miasteczko przy linii kolejowej Warszawa – St. Petersburg. Tej samej przy której słynny napad na pociąg w Bezdanach właśnie w tym okresie przeprowadziła bojówka PPS z Piłsudskim na czele. Obecnie Urle to miejscowość o mniejszym znaczeniu turystycznym, ale da się tu zjeść, napić czy chwilę odpocząć.

Opuszczając miejscowość płyniemy leniwie na północ mijając most kolejowy, most drogowy w ciągu DK62 i dopływamy w okolice miejsca kultu maryjnego – Loretto. Chętni mogą zwiedzić sanktuarium.

Dalej pokonujemy nieśpiesznie duże zakola rzeczne, mijamy most w Kamieńczyku i plażę przed ujściem Liwca do Bugu. Kończymy albo na niej, albo wpływamy na rzekę Bug i kończymy przy promie w Kamieńczyku. Wpłynięcie na duży Bug polecamy już raczej ekipom bez dzieci. Za nami około 18 km spływu Liwcem.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Czy spływ jest odpowiedni dla osób bez doświadczenia kajakowego i dla dzieci?

W zależności od rzeki określamy w opisie oferty jej stopień trudności w skali od 1 do 10. Rzeki do 5 (włącznie) nadają się bez problemu dla osób, które nigdy nie pływały oraz rodzin z dziećmi (tu dodatkowo obok skali trudności podajemy minimalny wiek uczestników).

Czy rezerwacja jest jednoznaczna z zajęciem kajaka i zobowiązuje do zapłaty?

Rezerwacja wstępna jest przez nas procesowana, a następnie w przypadku dostępności sprzętu na preferowany termin wysyłamy na e-mail potwierdzenie rezerwacji. Do tego momentu rezerwacje nie sa jeszcze wiążące. Odpowiedż na e-mail traktuje się jako potwierdzenie rezerwacji. Cały proces opisany jest w dziale Regulamin Serwisu.

Jestem singlem, nie mam pary do kajaka, czy mogę płynąć?

Oczywiście. Na spływy zorganizowane mamy zawsze takie osoby jak Ty i je parujemy do kajaka. Inaczej w przypadku spływów indywidualnych Wisłą – wtedy należy mieć towarzysza do kajaka albo wynająć kajak tylko dla siebie (ponosząc całkowity koszt)

Co w przypadku konieczności anulowania złożonej i potwierdzonej rezerwacji?

Formalne aspekty opisane są w Regulaminie Serwisu, my zachęcamy, aby wszelkie anulacje zgłaszać najpóźniej na 2 dni przed terminem spływu. Wtedy mamy szansę wynająć kajaki innym chętnym do spływu osobom.

9 osób ogląda aktualnie ofertę!
// GOOGLE ADWORDS